نکات مرتب کردن کمد لباس کودک

مدیر سایت شنبه 20 شهریور 1400 - 19:02
نکات مرتب کردن کمد لباس کودک
نحوه مرتب كردن كمد لباس بچه ها ، همواره یکی از دغدغه های مادران بوده که نظم دادن به آن به نحوی صحیح و درست، سبب صرفه جویی در وقت شما شده و سریع تر می توانید لباس مورد نظر خود را پیدا کنید بدون اینکه نظم کمد را به هم بریزید.

جای دادن درست و هوشمندانه لباس های کودکان، سبب می شود که شما بتوانید از فضاهای کوچک نیز بیشترین استفاده را ببرید و آنها را به خوبی سازماندهی کنید.هم اینک می خواهیم در این بخش، شما را با مهم ترین نکات مرتب کردن لباسها آشنا کنیم که در عین سادگی، به نظم بیشتر لباسها و پیدا کردن سریع تر آنها به شما کمک می کند.

ايده براي مرتب كردن كمد لباس بچه

1) لباس های فصول سرد و گرم را با سبد های پلاستیکی یا پارچه ای از هم جدا کنید و لباس های فصل دیگر را در قسمتهای بالای کمدها قرار دهید.

2)تمامی لباسها را بر اساس نوعشان مرتب کنید و هر کدام را در کشو و کمد جداگانه ای قرار دهید تا دسترسی راحت تری به آن داشته باشید.به عنوان مثال می توانید شلوارها، تیشرت ها، رامپر ها ، لباسهای زیر و ... را از هم جدا کنید.

ایده های خلاقانه برای کمد لباس

3) بلوز ، تیشرت و شومیز ها را آویزان کنید تا از چروک شدن آنها جلوگیری کرده و دسترسی راحت تری نیز به آنها داشته باشید.در لباسهای آویز، می توانید آنها را بر اساس رنگ نیز مرتب کنید تا جلوه ی زیباتری در کمد داشته باشند.

4)از فضای زیر لباسهای آویز شده، (حتی المقدور) استفاده کنید تا از فضای بیشتری استفاده کنید که یکی از بهترین پیشنهاد ها، استفاده از کشو یا سبد های پلاستیکی می باشد.

نظم دهي و ایده جالب برای مرتب كردن كمد لباس

5)لباس های بافتنی را آویزان نکنید زیرا به مرور زمان، بافت آنها شل شده و تراکم اولیه خود را از دست می دهد؛ پس بهتر است آنها را به صورت تا شده در قفسه یا سبد هایی قرار دهید.

6)اگر درب های کمد دیواری های شما بزرگ و یکدست است، می توانید با نصب قلاب و یا آویزهای پارچه ای، تعدادی از اکسسوری ها و وسایل دم دستی مانند جوراب، دستکش و ... را در داخل آنها جای دهید.(البته به شرطی که سبب شلوغ به نظر رسیدن و آشفتگی زیاد آن نشود)

چیدمان و مرتب كردن كمد لباس

7)برای مرتب کردن کشوی لباس، استفاده از تقسیم کننده های کشو یکی از بهترین راه ها برای نظم دادن به انواع وسایل و لباس ها است که دسترسی به آنها را نیز ساده تر می کند و نظم بیشتری به آن می دهد.

کشو مرتب كردن كمد لباس

8)لباسهایی که کمترین استفاده را دارند، در طبقه های زیرین یا بالایی کمد ها قرار دهید و لباسهای دم دستی را در قسمت های وسط کمد تا دسترسی بهتر و راحت تری به آن داشته باشید.

نکته : اگر کودک شما به سنی رسیده که خودش می خواهد لباسهای خود را انتخاب کند، می توانید بخشی از لباسهای دم دستی او را در بخشهای پائین تر قرار دهید تا بتواند به راحتی آنها را انتخاب کرده و بردارد.

چیدن کمد لباس بچه

9)برای مرتب کردن کفش در کمد، بهتر است کفش ها را در داخل کشو و یا باکس های شفاف بچینید تا از بیرون مشخص باشد و پیدا کردن آن به سهولت انجام گیرد.از روی هم چیدن کفشها نیز خودداری کنید زیرا به مرور زمان، سبب تغییر شکل آنها می شود.

ترفند مرتب سازی کشو کفش و لباس

این ایده های مرتب کردن کمد لباس، گرچه به ظاهر ساده هستند ولی می توانند کمک زیادی به شما کرده و حس بهتری به شما بدهند.

نظرات
    نظر شما درباره مطلب
    (بعد از تائید مدیر منتشر خواهد شد)
    • - نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
    • - نظرات شما بعد از تایید منتشر خواهد شد.